General Information  
   Scope & Sponsors    
   Welcome Message  
   Commitees   
Program  
   Program at a glance   
   Paper Submission   
Conference Information  
   Registration   
   Hotel & Banquet   
   Venue   
   Call for Paper   










































  >> home















































  >> home
COMMITEES
Conference Committee 
Honorary Chair

Conference General Chair

Conference Co-Chairs



Masayoshi ESASHI

Toshihiro ITOH

Zhuangde JIANG

Eung-Sug LEE

Tohoku University, Japan

The University of Tokyo, Japan

Xi' An Jiaotong University, China

KIMM, Korea



 
Advisory Committee   

Renshi SAWADA

Nak Kyu LEE

Xinxin LI

Eiji HIGURASHI

Kyung-Hyun WHANG

Zhuangde JIANG

Kyushu University, Japan

KITECH, Korea

SIMIT, CAS, China

The University of Tokyo, Japan

KIMM, Korea

Xi’An Jiaotong University, China


 
Program Committee 
Japan side



























           Chair
Hiroshi HIROSHIMA

Hiroyuki FUJITA

Isao SHIMOYAMA

Ryuji YOKOKAWA

Junji NISHII

Sang seok LEE

Takahiro ITO

Beomjoon KIM

Masanori MUROYAMA

Susumu SUGIYAMA

Yasuhisa ANDO


Yuichi UTSUMI

Renshi SAWADA

Toshihiro ITOH

Ryutaro MAEDA

AIST, Japan

The University of Tokyo, Japan

The University of Tokyo, Japan

Kyoto University, Japan

Hokkaido University, Japan

Tottori University, Japan

Kyushu Institute of Technology, Japan

The University of Tokyo, Japan

Tohoku University, Japan

Ritsumeikan University, Japan

Tokyo University of Agriculture and Technology, Japan

University of Hyogo, Japan

Kyushu University, Japan

The University of Tokyo, Japan

AIST, Japan

China side  Shanhong XIA

Xiongying YE

Zhihong LI

Haixia (Alice) ZHANG

Yihui WU

Dongfang WANG

Yuelin WANG

Jingquan LIU

Yulong ZHAO

Weizheng YUAN

Feng CHEN

Hongzhong LIU

Lining SUN

IECAS, China

Tsinghua University, China

Peking University, China

Peking University, China

SKLAO, CAS, China

Jilin University, China

SIMIT, CAS, China

Shanghai Jiaotong University, China

Xi’An Jiaotong University, China

Northwestern Polytechnical University ,China

Xi’An Jiaotong University, China

Xi’An Jiaotong University, China

Soochow University, China

Korea side

Dong-Weon LEE

Young-Kweon KIM

Geunbae LIM

Joonwon KIM

Jongbaeg KIM

Jeongdai JO

Doosun CHOI

Hak Joo LEE

Jae Jong LEE

Jun Ho JEONG

JongSoo KO

Sang-Mae LEE

Sung-Ho LEE

Hye-Jin LEE
Chonnam National University, Korea

Seoul National University, Korea

POSTECH, Korea

POSTECH, Korea

Yonsei University, Korea

KIMM, Korea

KIMM, Korea

KIMM, Korea

KIMM, Korea

KIMM, Korea

Pusan National University, Korea

Busan Techno Park, Korea

KITECH, Korea

KITECH, Korea



Best Presentation Award Committee Chair   


TO BE DETERMINED


 
Local Organizing Committee   
Chair

Member

Junji NISHII

Jian LU

Sung-Won YOUN

Hideki TAKAGI

Masatoshi MAEKI

Ryutaro MAEDA

Wataru IWASAKI
Hokkaido University, Japan

AIST, Japan

AIST, Japan

AIST, Japan

Hokkaido University, Japan

AIST, Japan

AIST, Japan